Suplementy stosowane od dawna przez sportowców, coraz częściej cieszą się zainteresowaniem wśród szerokiej rzeszy odbiorców, dla których zdrowy styl życia, pięknie wyrzeźbiona sylwetka i sprawność fizyczna nie są obojętne. Preparaty dostępne bez recepty są dopełnieniem diety w składniki odżywcze pozytywnie wpływające na organizm człowieka.

Już dawno minęły czasy, w których suplementy kojarzone były głównie z anabolikami wzbudzającymi negatywne skojarzenia. Współcześnie stanowią alternatywę dla różnorodnych witamin przyjmowanych w pojedynczych dawkach. Specjalistyczne odżywki zawierają, bowiem szereg pierwiastków śladowych, witamin i związków, które w naturalny sposób znaleźć można w żywności. Składniki zawarte w suplementach okazują się pomocne jedynie w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą i dopasowanym programem treningowym. Ich głównym zadaniem jest oddziaływanie na organizm człowieka w zależności od indywidualnych potrzeb. Niektóre przyśpieszają przyrost masy mięśniowej, wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej, jeszcze inne pobudzają organizm do wytężonego wysiłku fizycznego i uzupełniają dietę w utracone podczas intensywnego treningu witaminy i minerały. Pełnią funkcję osobistego zaopatrzeniowca organizmu w substancje budulcowe, wytrzymałościowe, energetyczne i wspomagające. Suplementy nie są szkodliwe dla zdrowia o ile zakupione zostały ze sprawdzonych źródeł i stosowane są z umiarem, bez przekraczania zalecanej dziennej dawki.

Jedynie w przypadku występowania niektórych chorób, przedawkowania, lub nadwrażliwości na poszczególne składniki powodować mogą skutki uboczne, podobnie jak leki na receptę, a nawet poszczególne składniki odżywcze znajdujące się w żywności. W przypadku sportowców intensywnie trenujących suplementacja jest wręcz wskazana, szczególnie w okresie intensywnego wysiłku fizycznego, który wymaga wzmożonego zapotrzebowania na utracone składniki odżywcze

Zobacz więcej:
uronal revita pharm opinie I bioxyn opinia lekarzy I lutenea ceneo I sliminazer stosowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *