Dieta Cambridge – niskotłuszczowa odpowiednio zbilansowana i przygotowana dieta, polecana osobom otyłym i z nadwagą. Dieta przygotowana jest dla osób, u których inne diety odchudzające nie przyniosły oczekiwanych rezultatów oraz dla osób, które ze względu na stan zdrowia, planowane zabiegi chirurgiczne lub rehabilitację muszą w krótkim czasie zrzucić dodatkowe kilogramy.

Dieta Cambridge jest, dietą nisko energetyczną i oparta jest na gotowych posiłkach przygotowanych przemysłowo. Dieta składa się z trzech (dla pań) i czterech (dla panów) posiłków, które pokrywają dzienne zapotrzebowanie organizmu. Posiłki przygotowywane są w formie zupek w proszku, koktajli i batonów. W każdym z trzech posiłków dostarczana jest porcja białka, witamin i składników mineralnych – dzienna wartość posiłków wynosi 412 lub 549 kcal.

Posiłki w diecie Cambridge

skuteczne odchudzanie

Głównym posiłkiem w diecie są zupki w proszku, zupki pakowane są w papierowe szczelnie zamknięte torebki. Gotowe danie otrzymujemy po rozpuszczeniu proszku w przegotowanej ciepłej wodzie – szklanka wody na jeden posiłek. W diecie dostępna jest zupa pomidorowa, jarzynowa, zupa grzybowa z borowików, zupa z grzybami o smaku kurczaka i żurek.

W diecie dostępne są również koktajle o smaku waniliowym, truskawkowym, cappuccino, kawowym i o smaku owoców leśnych – jeden koktajl stanowi jeden posiłek. Dla osób lubiących słodycze dostępne są dietetyczne batony z chrupkami sojowymi w polewie czekoladowej o smaku: orzechowym, żurawinowym, jogurtowo-cytrynowym, czekoladowo-miętowym oraz batony miękkie o smaku: czekolady, toffi i pomarańczy.

Dieta Cambridge – zasady

Dietę Cambridge stosuje, się ściśle przez trzy tygodnie spożywając, tylko produkty przewidziane w diecie. Po zakończeniu diety Cambridge należy jeszcze stosować przez dwa tygodnie dietę mieszaną – do diety wprowadzane są produkty zastępujące dietę Cambridge. Stosując, ścisłą dietę Cambridge można, zrzucić około 10 kg nadwagi. Dieta powinna być przeprowadzana pod nadzorem dietetyka, nie dłużej niż trzy tygodnie. Stosując, dietę należy wypijać ok. 2, 5 litra dziennie niegazowanej wody.

Dieta Cambridge jest dietą, którą dostarcza organizmowi wszystkie niezbędne składniki – ścisłe przestrzeganie zasad diety Cambridge i niepodjadanie w czasie jej trwania pomogą zrzucić ok. trzech kilogramów tygodniowo. Dieta Cambridge nazywana też dietą ostatniej szansy dedykowana jest osobom, u których inne metody i diety nie dały oczekiwanych rezultatów. Po zakończeniu diety należy prowadzić aktywny tryb życia i stosować zdrowe zasady odżywiania, które pomogą utrzymać uzyskane rezultaty.

Sprawdź także inne sposoby na odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *