Gdy chodzę do sauny to mam wrażenie, jakby cały świat się w jeden chwili zatrzymał. Wiem, że to mój czas i staram się spędzić go jak najlepiej, w moim zacisznym miejscu, w cieple i przyjemnej woni olejków aromatycznych. Czuję, że sauna to spełnienie i choć niegdyś wolałam siedzieć całymi dniami w domu, teraz sauny nie zamieniłabym nawet na długie wylegiwanie się w łóżku. Pierwsza wpadła mi w oko sauna. Wcześniej nigdy nie słyszałam o takim wynalazku, a sama nazwa wydawała mi się nieco dziwna. Potem dowiedziałam się, że ta sauna działa na zasadzie wytwarzania promieni i mają one doskonały wpływ na skórę. To nie tak jak promienie słoneczne, które mogą powodować wiele różnych chorób. Sauna działa wręcz odwrotnie, stymuluje komórki skóry do dobudowy i pozwala zaopatrzyć je we wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Później poszłam w odwiedziny do łaźni. Była to łaźnia parowa, czyli coś zbliżone właściwościami do innego rodzaju sauny, którym jest sauna parowa. Czasem nawet stosuje się te dwa wyrazy jako synonimy. W łaźni parowej jest bardzo wilgotno, a przy tym temperatura nie przekracza 40 stopni C. W łaźni, jak i w saunie jest bardzo kojąco, a zwłaszcza dla moich nerwów, które od pewnego czasu są mocno nadwyrężone. Tam mogę się wyciszyć i skupić tylko na sobie. Czasem też wybierałam się do sauny suchej, jednak sauna sucha to zupełnie inna forma odpoczynku. Jest tam o wiele cieplej, a przy tym znacznie bardziej sucho. Po kilku wizytach w saunie fińskiej przeniosłam się z powrotem do sauny parowej.

Sauna dostarcza mi energii na cały dzień, poprawia moje samopoczucie, zyskuje pogodę ducha i nawet gdy za oknem jest szaro zimno mi na myśl o saunie robi się znacznie cieplej. Jestem zadowolona, że tak wytrwałam swoich decyzjach i postanowiłam chodzić do sauny, gdyż nie zawsze postępuje tak jak uprzednio sobie zaplanowałam. Dziś z pewnością mogę stwierdzić, że jestem szczęśliwą osobą i z prawdziwą radością wstaje w każdy sobotni poranek by udać się do sauny.

Przeczytaj:

uronal lek I bioxyn efekty I lutenea krople do oczu I sliminazer tabletki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *